سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

97/1/20
10:26 ص

دانلود رساله خانه هنرمندان پایان نامه معماری

رساله و پایان نامه خانه هنرمندان

رساله خانه هنرمندان ، مجموعه ای است فرهنگی – هنری که دارای بخش های تخصصی در زمینه عکاسی ، معماری ، نقاشی و تئاتر می باشد که امکان ایجاد ارتباط بین هنرمندان و تبادل اطلاعات و بالا بردن سطح معلومات عمومی مردم را فراهم می سازد و گوشه ای از نیاز های هنرمندان جامعه را بر طرف می کند. در کنار بخش های تخصصی ، بخش هایی از قبیل کتابخانه با محوریت منابع هنری ، فروشگاه ،گالری ، آمفی تئاتر ، سایت اینترنتی ، کافی شاپ و آمفی تئاتر روباز در سایتی مطلوب نیز می باشد که قابلیت سرویس دهی به قشر قابل توجهی از هنرمندان جامعه را دارد .

چکیده

فصل اول: طرح موضوع

1) مقدمه

3)سوالات تحقیق

4) اهداف تحقیق

5)فرضیات تحقیق

6)پیشینه تحقیق

7)نوع روش تحقیق

8)روش گرد آوری

9)ابزارگردآوری اطلاعات

10)روش تجزیه وتحلیل اطلاعات

فصل دوم: تاریخچه

بخش اول :هنر

1)تعریف هنر

2)تعریف بعضی از بزرگان از هنر

1-2)تعریف هنر ازدیدگاه تولستوی

2-2)تعریف هنر از دیدگاه بند تو کروچه

3-2)تعریف هنر ازدیدگاه اقبال لاهوری

3)اثر هنری

4)فلسفه ی هنر

5)مخاطب

6)پیام هنر

بخش دوم: تعریف هنر در سبک های مختلف هنری

1) کلاسیسم

2)هنر اسلامی

3)هنر بیزانس

4)هنررمانسک

5)هنر در رنسانس

6)هنر در تکلف گرایی

7)هنر باروک

8)هنر روکوکو

9)نئوکلاسیسم یا نئوکلاسیسیسم

10)دریافت گری

11)فمینیستی

بخش سوم: انواع هنرها

1)هنرهای پلاستیک فونتیک و دراماتیک

2)ادبیات

3)نقاشی

4)معماری

5)مجسمه سازی

12) ویدیو آرت

بخش سوم :هنر،زیبایی، فرهنگ و نقش آنها در جامعه

1) ریشه های هنر

2) فضای هنرمندانه

3)زیبایی چیست؟

4)زیبایی درهنر

5) محیط مناسب جهت پرورش خلاقیت

6)نقش هنر در جامعه

7)تعریف فرهنگ

1-7) فرهنگ و انسان

2-7)توسعه و تکامل فرهنگ

3-7)فرهنگ و هنر

4-7)فرهنگ و معماری

8)برخی از عوامل موثر در شکل گیری صورت فضاهای معماری

1- عوامل مادی

– ماده – دانش وفن ساختمان – اقتصاد

2-عوامل محیطی:

– اقلیم – محیط طبیعی – محیط مصنوعی

3- عوامل کارکردی :

– الگوهای رفتاری و ویژگی ‌های فضایی فعالیت ‌ها

– تکنولوژی و ابزارهای زیست

4- عوامل فرهنگی:

– فرهنگ والگوهای پایدار – زیبایی، مد و سلیقه – ابداع و خلاقیت

از میان عوامل بالا عوامل تاریخی- زمانی و محیطی- فرهنگی نقش مهمی ایفاء می‌کنند

1-8) عوامل فرهنگی موثر در شکل گیری فضای معماری

2-8 )مبانی فرهنگ ایران  و تاثیر آن  بر  معماری

9)تعریف هنرمند

10)رابطه هنرمند و هنر و ویژگیهایشان

بخش چهارم :پیشینه فرهنگسرا در برخی از کشورهای جهان

1)فرهنگسرا در یونان و روم

2) فرهنگسرا در اروپا

3)فرهنگسرا در فرانسه

4)فرهنگسرا در اتحاد شوروی

5)فرهنگسرا در ژاپن

6) پیشینه ی مراکز فرهنگی در ایران

فصل سوم: تجربیات ایران و جهان (نمونه های مشابه)

بخش اول: نمونه های خارجی.

2)بنیاد هنری پولیتزر

دیدگاه

بخش دوم: نمونه های داخلی

1)خانه‌ی هنرمندان ایران

2) مرکز آفرینشهای هنری نیاوران (فرهنگسرای نیاوران)

1-2)بررسی از نظر اقلیم

2-2) بررسی بنا

طبقه دوم : اتاق رئیس و معاونین

نگارخانه

3-2)بخش اداری

4-2)رستوران

5-2)سالن گوشه

6-2)کتابخانه

6- سالن مطالعه

3) مرکز فرهنگی و کانون هنری سینمائی دزفول

1-3)خصوصیات

بیان فلسفی طرح

 

منبع : https://www.vrayshop.ir


  

97/1/15
10:12 ص

دانلود آموزش فارسی آرشیکد ArchiCAD : از صفرتا صد مخصوص معماران

 

دانلود آموزش فارسی آرشیکد :Lynda ArchiCAD Essential Training

سلام . به دوره آموزش کامل و صفرتاصد نرم افزار آرشیکد برای معماران خوش آمدید ! همان که میدانید، ArchiCAD به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای ساخت و مدیریت تمام اطلاعات یک پروژه است قبل از اینکه ساختمان را بسازیم.خروجی این پروسه ، یک مدل حاوی اطلاعات ساخت و ساز Building Information Model، و به طور کلی، تمام جوانب ساختمان و مدل معماری است .

در این دوره ArchiCAD Essential Training ، میخواهیم از این نرم افزار قدرتمند، قابل انعطاف ، و سبک و سریع لود شوند، یعنی آرشیکد استفاده کنیم تا دیتیل های یک پروژه وسیع معماری details and projects را انجام بدهیم.

یادگیری آرشیکد ArchiCAD واقعا دلچسب و کاملا بصری و تعاملی است. و ایده های معماری را خیلی سریع تر و موفق تر میتوان پیاده سازی کرد. و آرشیتکت ها Architects واقعا عاشق اینکار هستند!

در این دوره آموزشی،به صورت کاملا عملی،  روی روند پیاده سازی ArchiCAD workflow یک پروژه کار میکنیم و یک پروژه جدید میسازیم و یک کف طبقه stories را ایجاد میکنیم و سایر قطعات یک ساختمان مانند دیوارها و اسلب walls and slums ها را داخل آن قرار میدهیم.

مدرس این دوره آموزشی ، آقای Thiago Mundim است و کارمان را معرفی آرشیکد، ساخت پروژه جدید new project story ، آشنایی با واحد های سیستم units ، تنظیم کادر پریفنسز preferences و … شروع میکنیم.مدل سازی معماری خودمان را بر مبنای تصاویر مرجع mapped the basic and advanced tools و با استفاد هاده از ابزارهای پیشرفته آرشیکد، شروع میکنیم و مقیاس دهی پروژه را دقیقا بر مبنای واحدهای جهانی daily, real-world حفظ خواهیم کرد.

درگام بعدی، برای کامل کردن پروژه، به مدل سازی و سندسازی (documenting and modeling) میپردازیم و به صورت عملی، له کارهایی مانند گروپ کردن groups، اندازه گذاری dimensions ، و روش های ترسیم با جرئیات بالا detailed drawings را یادخواهیم گرفت تا کارهایی مانند Solid Element Operations ، ساخت اشیاء دلخواه custom objects ، و graphic overrides را بتوانیم انجام دهیم.

در پایان این دوره آموزشی ،  تمام ابزارها و تکنیک های مهم ArchiCAD tools and techniques ارشیکد را یاد گرفته اید و میتوانید پروژ های معماری خودتان را با این نرم افزار عظیم، انجام دهید.

چکیده آموزش فارسی آرشیکد ArchiCAD

  • آشنایی اولیه و شروع بکار آرشیکد
  • آشنایی با ساخت و مدیریت یک پروژه کامل ArchiCAD
  • تنظیمات اولیه صحنه (units – preferences)
  • وارد کردن نقشه ها Importing drawings از سایر نرم افزارها
  • انواع حالت های مدل سازی قطعات یک ساختمان. دیوار، درب، پنجره و …
  • تکنیک های ساخت مقطع و گرفتن نما در آرشیکد
  • آموزش انتشار و خروجی گرفتن از پروژه معماری Publishing

 

برای دریافت آموزش ArchiCAD به سایت تی ری دی مکس فارسی مراجعه کنید

 


  

97/1/6
10:23 ص

قیمت ساعت دیواری یکی از عناصر پر کاربرد و غالبا تزئینی در فضای داخلی است، با این که ساعت ها نقش مهمی در فضای داخلی ما ایفا می کنند اما بیشتر اوقات محل مناسبی برای نصب آن ها در نظر نمی گیریم، اما امروز در چیدانه راه کارهای مناسبی را برای استفاده ی بهتر ازاین عنصر پر کاربرد در دکوراسیون داخلی شما پیشنهاد می دهیم با ما همراه باشید.

تبلیغات
مبلمان سنتی برای آنتیک پسندها
برند برتر مبلمان صادراتی ایران

نکته ی مهمی که پیش از هر چیز باید به آن به دقت کنید انتخاب یک ساعت متناسب با فضای داخلی شماست، پیش از خرید ساعت محل نصب آن را مشخص کنید و متناسب با رنگ، بافت و فرم دیوارهای خود ساعت مورد نظر خود را تهیه کنید، برای دیوارهای باریک که غالبا ستون ها می باشهد از ساعت های باریک استفاده کنید و اگر دیوار شما پهن است استفاده از ساعت های کوچک برای آن اصلا مناسب نیست، اما می توانید آن را در ترکیب با قاب های دیگر نصب کنید و در فضا تعادل ایجاد کنید.

ساعت ها باید در محلی نصب شوند که از همه ی قسمت داخلی قابل مشاهده باشند برای این منظور می توانید از ساعت های سقفی استفاده کنید، این ساعت ها مکانیزم خاصی دارند و از دو طرف قابل مشاهده اند، با استفاده از آن ها همیشه زمان را در دست خود خواهید داشت.

اگر به دنبال طراحی های خاص در دکوراسیون منزل خود هستید باید به عناصر ساده به چشم دیگر نگاه کنید، ترکیب ساعت و آینه یک ترکیب منحصر به فرد است که علاوه بر آن که فضای شما را بزرگ تر جلوه می دهد، زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی شما می بخشد و تحسین همگان را برمی انگیزد.

در انتخاب ساعت برای فضاهایی مانند اتاق خواب باید بیشتر دقت کرد، اگر در خوابیدن مشکل دارید این عنصر را به کلی حذف کنید و یا از ساعت های دیجیتالی کمک بگیرید، اما اگر خواب راحتی دارید ساعت ها را در دیوارهای روبه رو یا اطرافسرویس خواب خود نصب کنید.

ساعت ها انواع و اقسام مختلفی دارند و هر کدام در یک سبک و طرح خاص در بازار موجود هستند،شما می توانید به خوبی با توجه به سبک مبلمان و دکوراسیون خود یک کلاسیک آونگ دار و یا حتی مدرن دیجیتالی را برای خود انتخاب کنید و ظاهر متفاوتی به فضای خود ببخشید.

ساعت ها علاوه بر کاربردشان در فضای داخلی نقش عنصر تزئینی را نیز بازی می کنند، به خوبی می توانید با کمی خلاقیت دیوارهای خود را با ساعت هایتان تزیین کنید، در این باره نکته ای که باید به آن توجه کنید، سبک دکوراسیون شماست که به خوبی می تواند به شما ایده هایی خوبی برای انتخاب ساعت ها بدهد.

درست است که ساعت ها باید در فضایی نصب شوند که به راحتی قابل مشاهده باشند اما افرادی که به صدای عقربه های ساعت حساس اند می توانند ساعت های خود را در فضاهایی کم رفت و آمد تری نصب کنند و راه حل مناسب تر دیگر برای آن ها استفاده از ساعت های دیجیتالی است .

اگر از آن دسته افرادی هستید که مدام در سفر هستید و یا می خواهید زمان چند کشور را در دست داشته باشید می توانید چند ساعت یکسان انتخاب کنید و هر کدام را با زمان یک کشور کوک کنید،با این کار هم زمان را در دست دارید و هم جلوه ی خاص و منحصر به فردی به فضای داخلی خود خواهید بخشید. 

سرویس های بهداشتی هم می توانند یک ساعت برای خود داشته باشند! چه اشکالی دارد؟ هیچ قاعده و قانونی دکوراسیون داخلی شما وجود ندارد، می توانید یک ساعت کوچک و ساده در آن نصب کنید و جلوه ی دیگری به فضای داخلی خود ببخشید.

یک راه حل بی نظیر برای تزیین دیوارهای خالی شما ترکیب ساعت ها با سایر عناصر تزئینی مثل تابلوها و چینی ها و ... است حتی می توانید یک ساعت قدیمی را برای این منظور انتخاب کنید و حال و هوای نوستالژیکی به فضای مورد نظر خود بدهید، این فضا می تواند محل مناسبی برای مطالعه ی شما باشد.


  
مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ